Webinaria

Webinaria

Webinary to szkolenia, które przybrały nowoczesny format (e-learning), wykorzystując transmisję audio-wideo w czasie rzeczywistym, z możliwością nagrywania i odtwarzania. Pełnowartościowy wykład zostaje osiągnięty dzięki technologii typu „streaming”, która umożliwia przesyłanie takich danych jak fonia, wizja i tekst „na żywo” (słyszysz i widzisz wykładowcę prowadzącego szkolenie, a całą prezentację widzisz u siebie na ekranie).

 

W jaki sposób przebiega organizowany przez nas webinar?

Webinary są idealnym formatem szkoleniowym dla zapracowanych osób, które nie mają czasu aby poświęcić cały dzień na dojazdy i uczestnictwo w wybranym wykładzie, ale chcą uzupełnić wiedzę i uzyskać wsparcie. Jest to bardzo wygodne, zwłaszcza że nasze wykłady są nagrywane i dostęp do treści mają Państwo przez rok, od momentu wykupienia.

 

W trakcie trwania webinaru logują się Pąństwo do „pokoju webinarowego” za pomocą platformy ClickMeeting, w którym Wykładowca przez godzinę, prowadzi szkolenie “na żywo”, przekazując uczestnikom wybrane zagadnienia na prezentacji i omawiając kwestie merytoryczne. W czasie szkolenia prowadzący może zaangażować uczestników webinaru, zadając im pytania, na które można odpowiadać na czacie. Dzięki temu możemy uzyskać interakcje wśród uczestników, a spotkanie staje się w pełni wartościowe. Po każdym szkoleniu następuje półgodzinna sesja pytań i odpowiedzi, podczas której można wyjaśnić wszystkie wątpliwości związane z omawianym tematem.

 

„Pokój webinarowy” to wirtualne miejsce, w którym spotykamy się na wykładzie. Składa się ono z kilku elementów. W największym oknie wyświetlana jest transmisja z kamery prowadzącego lub zdjęcie, które w trakcie wykładu jest zastępowane udostępnianą prezentacją. Po prawej stronie znajduje się lista uczestników i dostępny dla wszystkich czat, na którym można prowadzić dyskusje lub zadawać pytania do wykładowcy.

 

Jakie są zalety webinarów?

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, nie jest konieczne poświęcanie cennego czasu na dojazdy, aby wziąć udział w szkoleniu.

Webinary trwają około 90 minut (60 minut przeznaczone jest na wykład merytoryczny, 30 minut wykorzystywane jest na dyskusję i odpowiedzi wykładowcy na zadane pytania) i  są skoncentrowane na tym, aby przekazać jak największą ilość wiedzy.

Miejsce zamieszkania nie jest istotne: czy jest to Polska, Niemcy, Włochy lub Irlandia. Mogą Państwo wziąć udział w szkoleniu, którym są Państwo zainteresowani, w dowolny miejscu i czasie.

 

Nasze webinary są przystępne cenowo a ich zakończenie jest dokumentowane wystawianym przez Naszą Placówkę certyfikatem.

 

24 sierpnia 2020 roku kolejny raz otrzymaliśmy Akredytację Śląskiego Kuratora Oświaty. Akredytacja stanowi potwierdzenie spełniania ustawowo określonych kryteriów i zapewniania wysokiej jakości prowadzonego kształcenia. Jednocześnie spełniamy wymogi dotyczące, prowadzenia nauki w formach pozaszkolnych, a Państwo mają pewność, że certyfikaty wydawane są przez wiarygodną placówkę.

14 583 absolwentów
i stale rekrutujemy
73 kierunki
i stale zwiększamy
119 kursów, szkoleń i webinarów
i stale się rozwijamy

Newsletter

Zapisz sie do newslettera aby otrzymywać najnowsze wiadomości

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu.
Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji znajdziesz tutaj